Jak mogę Ci pomóc?

Cześć, nazywam się Iza Łukasiuk. Jestem tu po to, żeby pomóc Ci budować bliskie i satysfakcjonujące relacje oparte na wzajemności, akceptacji i zrozumieniu.

Jestem doświadczoną psychoterapeutką i edukatorką w obszarze samotności i bliskości. Ale przede wszystkim jestem wysoko wrażliwą, empatyczną, dojrzałą kobietą, której sensem życia stało się prowadzenie ludzi do spokojnego i radosnego życia z innymi – bez lęku, bez cierpienia, bez konieczności udawania kogoś kim się nie jest.

Od 2017 roku pomagam dorosłym ludziom zmierzyć się z trudnym i bolesnym tematem samotności i lęku przed bliskością, który w gruncie rzeczy sprowadza się do lęku przed odrzuceniem lub opuszczeniem – nie zbliżamy się i nie otwieramy, bo boimy się, że inni nas nie zaakceptują lub/i zerwą z nami relację. Pomagam ludziom zrozumieć siebie i ludzi wokół, uczę życzliwej komunikacji i odważnego stawania przy sobie. Pomagam zaufać własnym odczuciom i choć trochę zaufać innym. Pomagam budować relacje, w których można być sobą nie raniąc ani siebie ani innych – relacje partnerskie, przyjacielskie, rodzinne.

Jako doświadczona psychoterapeutka humanistyczna, pracuję tym, co przynosi najlepsze efekty – swoim zaangażowaniem, autentycznością i ogromną empatią, co odzwierciedla się we wspierającej naprawdę bliskiej i bezpiecznej relacji, którą świadomie tworzę z moimi rozmówcami. W swojej pracy czerpię z nauk jakie wyniosłam od najlepszych nauczycieli psychoterapii humanistycznej w Polsce w obszarze Gestalt, EFT, terapii opartej na emocjach, Focusingu, ale także z tysiąca przeczytanych książek psychologicznych, a przede wszystkim z własnego doświadczenia życiowego i bogatego doświadczenia zawodowego (pracy z dziesiątkami pacjentów i kilkudziesięcioma grupami). Więcej o mnie przeczytasz TUTAJ.

Jeszcze zanim zaczęłam pracę zawodzie psychoterapeuty (a jest to zawód mojego dojrzałego wyboru), wiedziałam, że chcę pracować z osobami samotnymi, które mają trudność w budowaniu bliskich relacji z innymi. Ten obszar znałam najlepiej – samotność towarzyszyła mi przez większość życia, we wszystkich możliwych odsłonach. Jak mało kto wiem, co czuje i przeżywa samotny człowiek. Ale też dzięki własnym terapiom i głębokiej pracy nad sobą, wiem, jak pomóc wychodzić z tego stanu. Od kilku lat jestem w bardzo dobrym, zdrowym i rozwijającym związku partnerskim. Doświadczenia z tej relacji pozwalają mi być jeszcze lepszą psychoterapeutką.  Świadomie prowadzę moich rozmówców do zdrowej bliskości.

Moje wieloletnie doświadczenie psychoterapeutyczne pokazało mi, że każdy człowiek potrzebuje innego wsparcia i rozwoju, każdy potrzebuje innego prowadzenia. Ale wszyscy bez wyjątku potrzebują akceptacji. To właśnie zapewniam ludziom, którzy korzystają z mojego wsparcia – indywidualne podejście i dużo zrozumienia i akceptacji.

Ponieważ zranienia w obszarze bliskości powstają w relacjach, to tylko w relacji mogą zostać zabliźnione. Samo czytanie, słuchanie lub oglądanie psychologicznych przekazów, to zdecydowanie za mało, żeby nastąpiła w nas zmiana. Do tego potrzebne jest spotkanie z drugim człowiekiem, z innymi – sedno polega jednak na tym, żeby do tego korekcyjnego spotkania wybrać właściwą osobę.

Zapraszam Cię do pracy indywidualnej lub grupowej:

Podczas spotkań indywidualnych obok rozwijającej świadomość rozmowy pracuję metodami doświadczeniowymi: focusingowa rozmowa z ciałem, praca na dwóch krzesłach, nieustające pytania o emocje, wizualizacje, rozmowy symboliczne z innymi.

Prowadzę również grupowe warsztaty rozwojowe i grupy terapeutyczne.

Serdecznie Cię zapraszam do rozmowy,

Iza Łukasiuk