Dla kogo są te warsztaty?
Program Wkurzeni samotnością przeznaczony jest dla osób samotnych, które borykają się z problemem nawiązania bliskich relacji partnerskich, które mają już dość wirtualnych znajomości.
Zapraszam osoby, które:
- chcę zobaczyć, co nie pozwala im wejść w bliskie relacje,
- chcą się nauczyć budowania zdrowych relacji,
- chcę poznać fajną metodę poznawania nowych ludzi.
Uczestnikami warsztatów 35+ są osoby dojrzałe, zaradne życiowo, często na specjalistycznych stanowiskach. Jedyne czego potrzebują, to nowego spojrzenia na siebie i na swoje relacje. Reszta dzieje się sama!
Uczestnikami warsztatów 25-35 lat są ludzie, którzy wkraczają w dorosłe życie i chcą już na jego wstępie nauczyć się budowania zdrowych relacji.
Na czym polegają te warsztaty?
Warsztaty Wkurzeni samotnością są cotygodniowymi spotkaniami stałej, kameralnej grupy ludzi – kobiet i mężczyzn (max. 12 osób).
- Podczas spotkań rozmawiamy na różne psychologiczne tematy i dzielimy się osobistymi refleksjami
- Każde spotkanie składa się z mini wykładu psychologicznego, ćwiczeń oraz wspólnej rozmowy (dużo przy tym śmiechu, nieoczekiwanych refleksji i wzajemnego wsparcia)
- Po każdych zajęciach uczestnicy otrzymują kreatywną “pracę domową” (krótka lektura, temat do refleksji, ćwiczenie w terenie)
Na naszych spotkaniach znajdziesz zrozumienie, życzliwość i prawdziwe życie – spotkasz tu innych ludzi i siebie samego, co może być trudne, ale jednocześnie niezwykle rozwijające i pobudzające do działania!
Jakimi zasadami rządzą się te warsztaty?
- Zasada nr 1 – Im więcej włożysz (swojego zaangażowania, czasu, uwagi, ….), tym więcej wyniesiesz z tych warsztatów. Jeśli niewiele włożysz, niewiele zyskasz.
- Zasada nr 2 – Najważniejsze będą Twoje emocje, a nie to, co podpowiada logiczny umysł. Nawet jeśli na początku trudno Ci będzie przyjąć taką perspektywę, postaraj się ją zaakceptować i dać jej szansę. Będziesz zaskoczony, co z tego wyniknie.
- Zasada nr 3 – Bądź sobą! Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś – to najprostsza droga do drugiego człowieka. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak to zrobić, te warsztaty Cię tego nauczą.
Jakie tematy będą poruszane?
Warsztaty został podzielony na trzy bloki tematyczne:
- Praca nad sobą – kim jestem?
- Praca nad relacjami i bliskością
- Praktyka w budowaniu realnych relacji (dużo przyjaznych ćwiczeń w terenie)
Czym te warsztaty NIE są?
Warsztaty Wkurzeni samotnością nie są biurem matrymonialnym. Nie obiecuję Ci, że znajdziesz tu miłość swojego życia, ale z pewnością poznasz ciekawe osoby, a znajomości te mogą przekształcić się w długotrwałą przyjaźń.
Warsztaty nie są też terapią grupową, choć mają elementy psychoterapii. Jeśli więc masz jakiś większy problem relacyjny, proponuję skorzystać z klasycznej psychoterapii grupowej.
Jakie będę miała/miał korzyści z udziału w warsztatach?
Dzięki udziałowi w grupie:
- zobaczysz, co dokładnie nie pozwala Ci wejść w bliski związek z drugą osobą,
- nauczysz się nowych sposobów budowania bliskich relacji,
- skorzystasz ze wsparcia pozostałych uczestników grupy,
- poznasz ciekawych ludzi, którzy mają taki sam problem jak Ty,
- otrzymasz dużo psychologicznej wiedzy, dzięki której będziesz bardziej świadomie działać,
- będziesz mógł praktycznie doświadczyć wielu realnych przeżyć,
- poznasz niezwykle otwierającą metodę poznawania nowych ludzi.
Na jakie niespodzianki możesz liczyć na warsztatach?
- Po pierwsze – lepiej poznasz siebie, dzięki czemu nie będziesz już dłużej żył/a tak, jak wcześniej.
- Po drugie – poznasz interesujących ludzi, którzy będą Cię inspirować i uczyć swoimi doświadczeniami. Usłyszysz, co myśli i czuje druga płeć.
- Po trzecie – staniesz się inspiracją dla innych, poczujesz, co znaczy być potrzebnym.
- Po czwarte – poznasz kogoś, kto będzie cię wkurzał i drażnił, dzięki komu jeszcze bardziej poznasz siebie.
- Po piąte – stworzysz relacje, o jakich nawet Ci się nie śniło, a Twoje dotychczasowe relacje ulegną zmianie na lepsze.
- Po szóste – poczujesz, co mówi Twoje ciało, co może mile Cię zaskoczyć.
- Po siódme – nie mam pojęcia, co jeszcze, ale z pewnością będzie jeszcze coś wyjątkowego!
Kto poprowadzi zajęcia?
Zajęcia poprowadzi Iza Łukasiuk – psychoterapeutka humanistyczna oraz stażystka Mercedes Kuk.
Jakie są zasady pracy podczas warsztatów?
- Mówimy sobie po imieniu.
- Zachowujemy pełną dyskrecję (nic osobistego, co zostaje powiedziane na spotkaniach nie wychodzi na zewnątrz), to daje nam poczucie bezpieczeństwa.
- Jesteśmy odpowiedzialni za siebie i za grupę, to znaczy aktywnie włączamy się w spotkania, ale też odważnie zgłaszamy, jeśli coś nam się nie podoba.
- Staramy się być otwarci i akceptujący (mówimy otwarcie o swoich problemach i akceptujemy problemy innych).
- Nie zmuszamy nikogo do wypowiedzi.
- Nie poruszamy tematów politycznych, nikogo nie przekonujemy do swojej wiary.
- Udzielamy informacji zwrotnych w odpowiedniej formule (komunikaty typu „ja”), nie krytykujemy, nie obrażamy się nawzajem.
- Unikamy ogólnych stwierdzeń typu „człowiek tak ma”, „my chcemy” – mówimy od siebie „ja czuję”, „ja doświadczam”, biorąc odpowiedzialność za siebie.
- Nie przerywamy sobie, ale też nie zajmujemy swoją wypowiedzią całego czasu.
- Trzymamy się wyznaczonego tematu.
- Angażujemy się w ćwiczenia podczas zajęć i prac domowych.
- Przychodzimy na spotkania punktualnie i staramy się uczestniczyć regularnie w spotkaniach (stając się częścią grupy jesteś jej potrzebny, Twój brak jest wyraźnie odczuwany).
- W przypadku spóźnienia lub nieobecności powiadamiamy o tym wcześniej prowadzącą.
- W przypadku rezygnacji ze spotkań żegnamy się z grupą osobiście.
Jak długo trwają warsztaty?
W zależności od edycji warsztaty trwają kilka miesięcy miesięcy, spotkania odbywają się co tydzień (3h). Ważna jest w nich ciągłość pracy i obecność całej grupy do końca.
Czy można zrezygnować w trakcie trwania cyklu?
Oczywiście można zrezygnować w dowolnym momencie, choć zachęcam do uczestnictwa w całym cyklu do końca, bo dopiero wtedy dzieją się prawdziwe przemiany.
Mam nadzieję, że będziesz zadowolona/y z propozycji jakie niesie Program dla wkurzonych i zostaniesz z grupą do końca warsztatów. Jeśli jednak z jakichś powodów będziesz chciała/chciał zrezygnować wcześniej, to wystarczy, że jasno to zgłosisz prowadzącej i pożegnasz się z grupą. Wpłacona kwota za rozpoczęty miesiąc nie zostanie Ci zwrócona. Nie będziesz jednak zobowiązana/y do uiszczenia opłaty za kolejne miesiące.
Co się stanie, jeśli w trakcie trwania warsztatów zwiążesz się z kimś?
Kiedy będąc w grupie, zaczniesz się z kimś spotykać, nadal możesz uczestniczyć w warsztatach. W takim przypadku będę Cię zachęcać do dzielenia się swoimi związkowymi radościami z grupą i wspólnego oglądania ewentualnych trudności.
Jak wyglądają konsultacje wstępne?
Konsultacje wstępne to ok. 30-minutowa rozmowa z prowadzącymi. Rozmowa ta ma na celu sprawdzenie, czy potrzeby oraz oczekiwania osoby zainteresowanej są spójne z ideą warsztatów.
Prowadząca zastrzega sobie prawo nie przyjęcia na warsztaty osób, które z jej perspektywy nie są gotowe na proponowaną pracę psychologiczną w grupie.
Opłata za konsultacje wynosi 50 zł (młodzi 40 zł), płatne przed spotkaniem na numer konta 96 1140 2004 0000 3102 7695 2016.
Opłaty
Opłaty różnią się w zależności od edycji programu (patrz Aktualności). Udział w programie możliwy jest po wpłacie zaliczki. Ostateczną decyzję o przystąpieniu do kilkumiesięcznego programu uczestnicy podejmują po pierwszych zajęciach. Opłaty pobierane są w trybie comiesięcznym. Nieobecność na wybranych spotkaniach nie zwalnia z opłaty za cały miesiąc.
Miejsce spotkań
Spotkania odbywają się na warszawskim Starym Mokotowie przy ul. Grażyny 15 lok. 7 (10 min drogi od Metra Racławicka, 3 min. od ul. Puławskiej).
Opinie uczestników
Serdecznie zachęcam do przeczytania opinii uczestników poprzednich edycji.