Magda Dawidek – stażystka

Będę psychoterapeutką

 

Jestem zwyczajnym człowiekiem. Wiele lat i energii poświęciłam na poznawanie siebie – odkrywanie kim jestem, czego chcę i co mogę zrobić dla siebie i innych, dla świata. Ta droga to proces na całe życie, jednak na obecnym etapie już wiem, że moim celem zawodowym i powołaniem jest bycie psychoterapeutką humanistyczną. 

Studia psychologiczne i współpraca w ramach stażu, który rozpoczynam od współprowadzenia grupy warsztatowej dla Wkurzonych Samotnością we wrześniu 2022 r. są początkiem nowej, świadomej drogi zawodowej.

 

W kontakcie z innymi, prywatnie i zawodowo, korzystam ze swoich głównych zasobów – empatii, uważności, wrażliwości na cierpienie, autentyczności, ciekawości do człowieka i świata, umiejętności zdrowej komunikacji, a także własnych trudnych doświadczeń, nad którymi nieustannie pracuję.

 

Odkąd pamiętam czuję w sobie silną potrzebę rozwoju osobistego, dlatego wciąż poszukuję i doświadczam nowych dróg. Bardzo ważnymi, zmieniającymi doświadczeniami w moim życiu było uczestnictwo w treningu interpersonalnym w Ośrodku INTRA w 2020 r., oraz rocznych warsztatach dla Wkurzonych Samotnością (2021/2022).

 

Fascynuje mnie psychologia i psychoterapia, fascynuje mnie bliskość i to jak się zmieniamy będąc w różnych relacjach. 

 

Gdy myślę o zawodzie psychoterapeuty, czuję, że to wielki zaszczyt móc towarzyszyć drugiej osobie w odkrywaniu drogi do siebie, w leczeniu zranień i traum, w odzyskiwaniu nadziei. Móc towarzyszyć i wspierać w rozwoju, towarzyszyć w zmianie.

Do tego właśnie dążę.