Mam dość! I jestem wkurzona!

Mam dość świata, w którym samotność staje się doświadczeniem połowy ludzkości!

Wszystko, co naprawdę mamy i możemy sobie nawzajem dać, to obecność, uwaga i życzliwość (niektórzy nazywają to miłością, ale to puste słowo, dopóki nie zapełnisz go znaczeniem). To dobra dostępne od ręki, bez wysiłku i drogich inwestycji, to dobra najbardziej pożądane na świecie i całkowicie wymienne.

Dlaczego więc nie dzielimy się nimi spontanicznie?! Pojęcia nie mam… Choć psychologia ma na to mnóstwo wyjaśnień, ja nie mam zgody na to niedzielenie się!

 

Mam dość piętnowanie samotnych osób za życie w pojedynkę i udowadniania im, że bycie w związku jest najlepszą drogą życia!

Jesteśmy stworzenia do życia wśród ludzi, ale sposobów na to może być tysiące! Mam dość patrzenia na przygniatające ludzi poczucie winy z powodu braku partnera życiowego i nie zgadzam się na bezmyślne wrzucanie samotnych w to poczucie! Budujmy mosty życzliwości i wsparcia w codziennych relacjach, w przyjacielskich relacjach, w rodzinnych relacjach.

Siła wspólnoty jaką jesteśmy jako ludzie jest ogromna – wystarczy, że naszą obecnością, uwagą i życzliwością będziemy się dzielić z kimś więcej niż tylko najbliższą rodziną, a samotność przestanie być dla kogokolwiek problemem.

Człowiek żyjący w pojedynkę (z wyboru lub z konieczności) jest wartością, jak każdy inny człowiek! Niewielu ludzi żyjących w związku zdaje sobie sprawę z tego, ile dobra może otrzymać od żyjącego solo. Gdyby tylko ktoś chciał to zobaczyć….

 

Mam dość bierności ludzi, którzy czekają, aż świat przyjdzie do ich samotnej jaskini, aż świat ich zagarnie i przytuli!

Tylko Ty możesz zmienić swoje poczucie osamotnienia: wychodząc do ludzi, dzieląc się sobą, dając, nie czekając na zwrot. Czas wziąć sprawy w swoje ręce. Każdy życzliwy gest z Twojej strony aktywuje gest z drugiej strony. To nie bajka, to fakt, który i Ty masz już na pewno w swoimi doświadczeniu.

Jasne, że nie raz zderzysz się z zamkniętymi drzwiami, to nic, ruszaj dalej. Mnóstwo ludzi czeka na Twoją uwagę i życzliwość! Mnóstwo ludzi chce Tobie dać swoją uwagę i życzliwość!

 

Spróbujmy razem budować lepszy świat!

Iza Łukasiuk/zinnymi.pl