Grupy terapeutyczne

Terapia grupowa – to praktyczna nauka bycia z innymi/wśród innych/budowania zdrowych relacji

Terapia grupowa, to głęboka/intensywna praca nad nieadekwatnymi schematami relacyjnymi. Duży nacisk będziemy kłaść na rozmowy relacyjne pomiędzy uczestnikami grupy, tak abyś realnie i na bieżąco mogła/mógł doświadczyć, a potem skorygować zachowania, które przeszkadzają Ci wejść w bliską i satysfakcjonującą relację.

Podczas zajęć będę proponować i zapraszać Cię (zawsze w zgodzie z Tobą) do uczestnictwa w różnych formach aktywności – pogłębionej rozmowy, pracy z ciałem, psychodramy. Emocje, uczucia czy przemyślenia, które będą się pojawiać podczas sesji będą omawiane przez każdego uczestnika na bieżąco, dając nie tylko wgląd we własne przeżycia, ale również przeżycia innych uczestników, co pozwoli Ci na doświadczenie innych niż własne emocji czy przemyśleń. Praca grupowa będzie też polegać na mojej indywidualnej pracy terapeutycznej z poszczególnymi uczestnikami na tle grupy. Po jej zakończeniu reszta grupy będzie mogła podzielić się swoimi przeżyciami.

Terapia grupowa jest procesem, w którym każdy z uczestników sam ustala swój rytm i tempo. Nie martw się więc, że będziesz tu do czegoś zmuszana/y. Jako wspierający terapeuta będę Cię jedynie zachęcać i proponować udział w działaniach, które zgodnie z moją wiedzą i doświadczeniem pomogą Ci  budować zdrowe relacje.

W terapii grupowej będziesz mogła/mógł odkrywać nowe, nieznane sobie rejony swojego “Ja”, przyglądać się im i poznawać siebie, swoje emocje, reakcje i potrzeby, aby jeszcze pełniej móc doświadczać życia.

Zapisz się już dziś:

Grupa terapeutyczna Dojrzali 35+